S internetem

18. ledna 2015 v 21:20 | Jo |  Úvahy, zamyšlení
Když už jsem tu něco napsal, nemohl jsem si odpustit, abych něco nepřipsal i k tématu týdne. Navíc když je poněkud zajímavé, obzvláště v dnešní době.


Vsadím se, že tu mnoho z vás píše o tom, jak by to bylo strašné. Ale zkuste si to představit i z té druhé stránky. Najednou by vám odpadla jedna starost, najednou byste nemuseli myslet na to, jestli vám už ten mail přišel, a nemuseli byste tak zapínat svůj počítač. Jen byste jednoduše počkali, až přijde pošta. Anebo byste toho člověka prostě potkali osobně. Celé by to bylo mnohem lidštější. Navíc když ten mail dostanete, automaticky se se od vás očekává, že brzy odešlete i svou odpověď. Takže když už ta odpověď přijde, krátce nato si musíte udělat čas, abyste odepsali. Navíc odepisování zabere o mnoho více času než mluvení. Je sice pravda, že se dá po internetu i volat, ale to zase na tom internetu musíte být.
Z toho plyne, že internet všechny nutí myslet na internet, takže všichni myslí do budoucna - na ty články, co si tam přečtou, na ty články, co chtějí napsat na blog, na zprávy (jak mailové, tak zpravodajské)... Ale potom zmizíte z přítomnosti - pokud teda zrovna nejste na internetu. A když nejste v přítomnosti, nežijete, takže jaké by to bylo ŽÍT bez internetu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 18. ledna 2015 v 21:40 | Reagovat

Dobre napsano:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama