Září 2015

Miliony ku štěstí?

28. září 2015 v 22:49 | El |  Úvahy, zamyšlení
Kdybych se stala milionářem, stejně bych toužila jen po tom jednom místě. Utratila bych peníze, abych se tam dostala, a to třeba okolo světa. Domov…

Kdybych se stala milionářem, nechala bych si buď vše, nebo nic. Žádný malý obnos, který bych potřebovala. Ne. Buď na maximum, nebo na nulu. Žádné iluze pohodlné spokojenosti, s níž bych ustrnula na místě.

Kdybych se stala milionářem, nic by to nezměnilo. Mé největší tužby odvál totiž severní vítr daleko za hranici materialistických možností. K pouhému přežití milióny nepotřebuji a mé sny mi splnit nemohou - k čemu tedy?

Kdybych se stala milionářem, mohla bych si snadno koupit svobodu. Ale to by bylo příliš snadné. Nemám ráda snadné věci, jen ty jednoduché. Je v tom dosti velký rozdíl. A když dělám něco, co nemám ráda, nejsem svobodná.

Tudíž kdybych se stala milionářem, byla bych z toho nešťastná.

Ale především - kdybych se stala milionářem, musel by ho někdo úplně blbý ze mě udělat.

Smysl smrti

27. září 2015 v 23:04 | Jo |  Myšlenky
Někteří lidé se natolik zaobírají smyslem života, až zapomínají na smysl smrti.

Masová anonymita

15. září 2015 v 22:44 | El |  Myšlenky
Anonymita je největší dar, za který můžeme mase lidí kolem nás děkovat. Lidé se totiž, ač se to někdy nechce věřit, vůbec nezajímají o druhé.

Anonymita? Kdeže...

14. září 2015 v 22:42 | Jo |  Úvahy, zamyšlení
Mnoho lidí si spojuje anonymitu se soukromím. Nikdo mě nezná, nikdo mě neohrozí. Mohl bych do světa volat, co bych chtěl, a nikdy by na mě nedolehlo kladivo s následky. Hahaha... Ve skutečnosti svůj názor napíšete na počítači, který v sobě má Windows (Linux je na tom obdobně), a? Microsoft (firma stojící za Windowsy) přesně ví, jaké klávesy na klávesnici mačkáte. Co, soukromí, anonymita? KDE? (Pro zájemce více infomrací zde. Windows 8.1/7 mají dostat stejné "vychytávky" v aktualizaci.) Mohli byste se rozhodnout něco napsal na chytrém telefonu s... Windows? Stejná pohádka... S Androidem - možná ještě horší pohádka, z vlka se vylíhne Google (pardon, Abeceda). A nejenže pečlivě zdokumentuje babiččin dům, její návyky a koníčky a zkokumentuje její tělo, když babička bude ve vlkově břiše, ale když nakonec dorazí 7 trpaslíků, Jeníček a Mařenka a Karkulka s chytrými telefony v ruce (opatrně s povolením sledování polohy telefonu), vlk, teda Google, o tom bude předem vědět a uteče, pokud je nesežere taky. Když to shrnu do jedné věty - Google nemá problém vědět, jaké aplikace, kontakty, zprávy, písničky, filmy máte ve svém telefonu a jistě pro něj nebude problém sledovat i to, co tam uživatel píše, jaká že je defaultně nastavená klávesnice na Androidu - ta od Googlu? Správně!
A jaká je pointa? Svět si nejen může dohledat, kdo skutečně píše tento článek, i když používám anonymní přezdívku, kterou nikdo nezná, on si může dohledat i to, že právě VY jste tento článek četli.
Nebojte, nikdo to hledat nejspíše nebude, jen si prosím uvědomte, že dnes už něco jako anonymita a souktomí neexistuje.

Pro zájemce doporučuji přečíst i mou analýzu reklamy na internetu, což je snad hlavní důvod, proč jsou uživatelé sledováni.

Píseční andělé

12. září 2015 v 23:54 | Jo |  Žž
Když z písečného prachu naděje
zkamení na celá staletí
stíny a nažloutlé závěje
do nebes vyletí
píseční andělé
i jejich prokletí
než kdo se naděje
vyryti zpaměti
nikoliv domněle
opustí zajetí
tiše a nesměle.

Zaváté šlépěje
spěchu a strachu
naváté závěje
andělského prachu
jak si děti hrají
na anděly v ráji
těla do písku noří
písečné anděly tvoří.

A odletí na věky
ač to není fér
s něžnými doteky
do výšin vzdušných sfér.

Filosofie

12. září 2015 v 23:05 | Jo |  Myšlenky
Lidé odsuzují filosofii z několika důvodů, myslí si, že je složitá na pochopení, myslí si, že je nudná, a hlavně si myslí, že je bude buzerovat. Problém je v tom, že mají pravdu a že to nezkousnou.

Jak jsou zneužíváni dnešní lidé

6. září 2015 v 19:33 | Jo |  Úvahy, zamyšlení
Psáno pro web kzamysleni.cz:

Dnešní situace zneužívání mladší generace, ale i starších lidí, klidně i důchodců, je přímo alarmující. Stačí si dát dohromady několik čísel, která se běžně povalují na internetu. Různé sítě (většinou sociální) na obyčejných lidech rýžují tak velké množství peněz, až se to zdá k neuvěření.