Anonymita? Kdeže...

14. září 2015 v 22:42 | Jo |  Úvahy, zamyšlení
Mnoho lidí si spojuje anonymitu se soukromím. Nikdo mě nezná, nikdo mě neohrozí. Mohl bych do světa volat, co bych chtěl, a nikdy by na mě nedolehlo kladivo s následky. Hahaha... Ve skutečnosti svůj názor napíšete na počítači, který v sobě má Windows (Linux je na tom obdobně), a? Microsoft (firma stojící za Windowsy) přesně ví, jaké klávesy na klávesnici mačkáte. Co, soukromí, anonymita? KDE? (Pro zájemce více infomrací zde. Windows 8.1/7 mají dostat stejné "vychytávky" v aktualizaci.) Mohli byste se rozhodnout něco napsal na chytrém telefonu s... Windows? Stejná pohádka... S Androidem - možná ještě horší pohádka, z vlka se vylíhne Google (pardon, Abeceda). A nejenže pečlivě zdokumentuje babiččin dům, její návyky a koníčky a zkokumentuje její tělo, když babička bude ve vlkově břiše, ale když nakonec dorazí 7 trpaslíků, Jeníček a Mařenka a Karkulka s chytrými telefony v ruce (opatrně s povolením sledování polohy telefonu), vlk, teda Google, o tom bude předem vědět a uteče, pokud je nesežere taky. Když to shrnu do jedné věty - Google nemá problém vědět, jaké aplikace, kontakty, zprávy, písničky, filmy máte ve svém telefonu a jistě pro něj nebude problém sledovat i to, co tam uživatel píše, jaká že je defaultně nastavená klávesnice na Androidu - ta od Googlu? Správně!
A jaká je pointa? Svět si nejen může dohledat, kdo skutečně píše tento článek, i když používám anonymní přezdívku, kterou nikdo nezná, on si může dohledat i to, že právě VY jste tento článek četli.
Nebojte, nikdo to hledat nejspíše nebude, jen si prosím uvědomte, že dnes už něco jako anonymita a souktomí neexistuje.

Pro zájemce doporučuji přečíst i mou analýzu reklamy na internetu, což je snad hlavní důvod, proč jsou uživatelé sledováni.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama