Cvak

15. srpna 2016 v 23:17 | El |  Úvahy, zamyšlení
Je lákavé pohrávat si s myšlenkou, že bychom strávili den v těle někoho jiného. Touha objevit něco nového v mysli dalšího člověka, něco, co nejde vyjádřit slovy. Je to jakýsi druh pochopení, kterého nejsme jako lidská rasa schopni, pokud spolu komunikujeme jenom slovy. Protože ta jsou příliš lživá a úzkoprsá.

Ale co když to jde nějak obejít? Co když existuje recept na to, jak se stát někým jiným? Třeba na pár dní, třebas na pár okamžiků. Proniknout do jeho mysli, do jeho pocitů a celkově těla? Návod je vlastně jednoduchý. Člověk se skládá ze svých názorů, z nichž pramení myšlenky, které vytvářejí další názory. Začarovaný kruh. Pro jeho změnu je nutné jej přerušit. A člověk je bytost hodnotící. A tak nastávají situace, kdy lidé hodnotí a tvoří názor, aniž by měli s danou věcí vlastní zkušenosti.

Cvak.

Přepnout alespoň na jeden den knoflík ve své hlavě. Na jeden den se stát nezávazným pozorovatelem, který zkouší. Bez názorů. Ty se vytvoří později. A mnohdy budou odlišné od těch, které se v mysli uhnízdily na začátku.

Na ten jeden den se stát jiným člověkem.

Ale bez toho tlačítka to nejde. Vidíte ho? Máte ho tam, až hodně vzadu, nejspíše ve tmě a pod hromadou smetí. Je to tlačítko, kterým se zapíná otevřená mysl. To prastaré a zakrnělé oko.

Cvak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama